Spływ Pojezierzem Brodnickim: Skarlanka

Opis

Skarlanka jest najpiękniejszym szlakiem kajakowym na całym Pojezierzu Brodnickim. Jest jego prawdziwą i unikatową perełką, którą trzeba zobaczyć jeśli wybieramy się na kajaki w okolicy Brodnicy.
Skarlanka płynie leniwie pośród lasów, szerokimi, dzikimi i wijącym się kanałami, łączącymi jeziora: Wielkie Partęczyny – Dębno – Robotno – Kurzyny – Strażym – Bachotek. Jeziora te są jednak nieduże i przepływa się przez nie szybko i łatwo. Na trasie znajdziemy sporo dzikich plaż, pochowanych w ich małych zakolach. Z kolei, pochylające się ku nam z każdej strony, magiczne otoczenie powoduje, że czujemy się jak zagubieni wśród dzikiej przyrody.
Zaczynając od Jeziora Wielkie Partęczyny, Skarlanka daje nam kilka wariantów spływu:

  1. Do Gaju Grzmięca, dystans 8.5 KM, czas płynięcia około 3 – 4 H, spływ kończymy w smażalni ryb, gdzie możemy posilić się w pięknych okolicznościach przyrody.
  2. Do Stanicy PTTK Bachotek, dystans 12.5 KM, czas płynięcia około 4 – 5 H, spływ kończymy na stanicy kajakowej, gdzie serwują przepyszne domowe obiady.
  3. Skarlanką można dopłynąć nawet do Drwęcy, do której uchodzi w Tamie Brodzkiej i dalej kontynuować spływ w kierunku Brodnicy.

Galeria

Scroll to Top