4. SEZON 2020 - Galicja, Hiszpania

2020-02-25

 

GALICJA to idealny miejsce, aby zacząć sezon kajakarstwa górskiego już na początku roku. W regionie tym znajdziemy do pływania dziesiątki rzek różnej trudności… tak, dziesiątki i to nie jest przesada. Najlepsza pora do pływania to przełom od stycznia do marca. W tych miesiącach pada tam bardzo dużo deszczów, które są intensywne i wielodniowe. Temperatura natomiast jest dodatnia i wynosi od kilku do kilkunastu stopni. Połączenie klimatu ze stromymi górami, które nie mają zbyt wiele roślinności i poprzecinane są bardzo długimi, wysokimi dolinami sprawia, że rzeki napełniają się wodą w kilka godzin. Naprawdę wystarczyło 4-5 godzin deszczu, żeby rzeki z niskiego poziomu szybko otwierały się do pływania i wskoczyły na średni/wyższy. Woda w nich nie opada tak szybko, ponieważ każda rzeka zasilana jest setkami strużek, strumyczków, małych wodospadów, które wyrastają po deszczu jak grzyby i nawet kiedy przestaje padać, to zbierają wodę z gór i jeszcze przez dzień lub dwa dostarczają ją do rzek.

 

Sam region Galicji jest niesamowity, ponieważ jest dość dziki, zapomniany, dziewiczy. Oczywiście jest tam sporo małych i większych miast, w których bez problemu znajdziemy wszystko co do życia niezbędne. Poza nimi trudno jednak natknąć się na ludzi, w górach na turystów, wyznaczone szlaki. Znajdziemy natomiast sporo opuszczonych wiosek, zarośniętych i zapomnianych domów oraz mostów nad rzekami.

Tym razem pływaliśmy w okolicach Pardollan (Santo Estevo) następujące rzeki: SIL, LOR, SELMO, CABARERA i VERDUGO (ta znajduję się bardziej na zachodzie w okolicach Ponte Caldelas).

 

 

Powrót

3. Po prostu... WEŁTAWA!!!

Szczegóły

2. Przewodnik po sprzęcie kajakowym 2018

Szczegóły

1. Noworoczny Wel

Szczegóły
Powrót
Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na nasz użytek. Więcej o Ciasteczkach
Projekt i wykonanie Pex Studio. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Go up Facebook ikona Facebook ikona